Hizmet Birimleri
•İkamet Çalışma Grup Baskanligi
Ulusal ve uluslararasi mevzuat hükümleri çerçevesinde yabancilarin ikamet izni islemlerini yapmak, yabancilarin ikamet izni basvurularini degerlendirmek, ikamet izinleri arasinda geçis islemlerini yapmak, ikamet izinlerinin iptali veya reddi ya da uzatilmamasi durumlarini degerlendirmek, vatansiz kisilerin tespit islemlerini yapmak ve bunlarin ikamet islemlerini takip etmek. Düzensiz göçle ilgili, kanunun sinirdisi etme ve Türkiye'ye giris yasagi islemlerini yürütmek, hakkinda sinirdisi etme karari alinan yabancinin idari gözetime alinmasi, geri gönderme merkezinde barindirilmasi ve sinirdisi edilmesi süreçlerini yakindan takip etmek. Türk ve Akraba Topluluklari mensubu yabancilarin is ve islemlerini yapmak. Insan ticaretiyle mücadele ve insan ticareti magduru tespit ve destek sürecine iliskin kanun ve idari düzenlemelerle verilen görevlerini yerine getirmek.

Uluslararasi Koruma Çalisma Grup Baskanligi
Uluslararasi korumaya ve geçici korumaya iliskin is ve islemleri yapmak.  Hukuk çalisma grubunun uhdesindeki is ve islemleri yürütmek.

 •Arastirma, Istatistik ve Projeler Çalisma Grup Baskanligi
Görev alaniyla ilgili veri ve belgeleri toplamak, bununla ilgili il istatistiklerini olusturmak. Uyum iletisim çalisma grubunun uhdesindeki is ve islemleri yürütmek, bu sebeple yabancilarin toplumla karsilikli uyumunu saglayacak çalismalar yapmak.

Yönetim ve Destek Hizmetleri Çalisma Grup Baskanligi
Il müdürlügünün bütçesini, stratejik plana ve yillik hedeflere göre hazirlamak ve faaliyetlerinin bunlara uygunlugunu izlemek ve degerlendirmek, bütçe kesin hesabi ve mali istatistikleri hazirlamak, temizlik, güvenlik, su, aydinlatma, isitma, onarim, tasima ve benzeri hizmetleri yürütmek. Ilgili mevzuat çerçevesinde elektronik arsiv dahil dosya açma, dosya birlestirme, dosya alma, dosya güncelleme gibi dosyayla ilgili diger islemleri yapmak.

Kayıt: 2.11.2015
Güncelleme:10.12.2015
Paylaş
WS05