YABANCILARA YÖNELİK BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

İl Göç İdaresi Müdür Vekili Sayın Aziz ALTINTERİN başkanlığında 29/12/2015 tarihinde Mardin Valiliği Nişli Toplantı Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme seminerine ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile ilimizde ikamet eden yabancılar katıldı.

Ülkemizde ikamet eden yabancılara; Yeni Göç Sistemi, 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu'nun Getirdikleri, İkamet İzinleri, Türk Hukuk Sistemi, Sosyal Güvenlik, Eğitim Sistemi ve Mülkiyet Edinme Sistemi gibi konularda bilgi edinmelerini sağlamak ve ülkemize uyumlarını kolaylaştırmak amacıyla, İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinesinde İl Göç Uzman Yardımcıları ile ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşlardan uzman personelin konuşmacı olarak katılımıyla 29 Aralık 2015 Salı günü Mardin Valiliği Nişli Toplantı Salonu'nda bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.


            Seminer, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Sayın Aziz ALTINTERİN tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı. Ardından uzman yardımcıları tarafından; Yeni Göç Sistemi, 6458 Sayılı Kanun, İkamet İzinleri, Düzensiz Göç, Uluslararası Koruma ve yapılacak projelerle ilgili sunumlar gerçekleştirildi.


           Ayrıca seminere;  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Defterdarlık Muhakemat Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğü'nden  katılan temsilciler de kendi alanlarıyla ilgili sunumlarını gerçekleştirerek yabancıları hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirdi.


           Soru cevap bölümünün ardından program sona erdi.


 
Kayıt: 30.12.2015
Güncelleme:6.12.2018
Paylaş


WS05