GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ SAYIN ATİLLA TOROS MARDİN'DE İNCELEMELERDE BULUNDU.

GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ SAYIN ATİLLA TOROS MARDİN'DE İNCELEMELERDE BULUNDU.


Göç Idaresi Genel Müdürümüz Sayin Atilla TOROS, 21 Agustos 2014 tarihi sabah saatlerinde Göç Uzmanlari Salih Aykut ÖZEN ve Melike ARSLAN ÖZCANAN ile Mardin Vali Yardimcisi Sayin Ali Ikram TUNA esliginde Mardin Senyurt Yabancilar Sube Müdürlügü Sinir Disi ve Geri Gönderme Merkezi amirligine ziyaret gerçeklestirdi. Bu ziyaret sirasinda Sayin Genel Müdürümüz ve Göç Uzmanlari, çok sayida Suriyelinin kayit islemlerinin yapilmasi ve biyometrik verilerinin alinmasi islemlerini yerinde gözlemledi. Ayrica Sayin Genel Müdürümüz ve Göç Uzmanlari Senyurt sinir kapisinda incelemelerde bulundu.
 
Göç Idaresi Genel Müdürümüz Sayin Atilla TOROS ile Göç Uzmanlari, 21 Agustos 2014 tarihinde gerçeklestirdigi Mardin ziyaretinin ikinci duragi Nusaybin Çadirkent oldu. Ögle saatlerinde gerçeklestirilen ziyarette Sayin Genel Müdürümüz ve ekibine, Mardin Vali Yardimcisi Sayin Ali Ikram TUNA’nin yani sira, Nusaybin Kaymakami Sayin Abdulhalim CAN da eslik etti.
 
Ziyaret sirasinda çadirkentte yasayan Suriyeli yabancilarla ilgili bilgi alindi. Çadirkentte yasayanlarin yani sira, Nusaybin Kaymakamligi ve kamp çalisanlarinin da talep ve önerileri alindi.
 
21 Agustos 2014 tarihinde Göç Idaresi Genel Müdürümüz Sayin Atilla TOROS ile Göç Uzmanlarinin Mardin’e gerçeklestirdigi ziyaretin ögleden sonraki ilk duragi Midyat Çadirkent oldu. Suriyeli yabancilarin yani sira, son dönemlerde Irak’tan gelen Yezidilerin de bulundugu Midyat Çadirkent ziyaretinde Sayin Genel Müdürümüz ve Göç Uzmanlari, Mardin Vali Yardimcisi Sayin Ali Ikram TUNA, Midyat Kaymakami Sayin Oguzhan BINGÖL, AFAD yetkilileri ve kamp çalisanlari ile birlikte incelemelerde bulundu.
 
Incelemeler esnasinda kampta kalan kisilere saglik, barinma, beslenme gibi temel hizmetlerin verilmesinin yani sira sosyal birtakim faaliyetlerin ve çesitli kurslarin mevcut oldugu gözlemlendi.
 
21 Agustos 2014 tarihinde Mardin’e gerçeklesen ziyaretin son bölümünde, Göç Idaresi Genel Müdürümüz Sayin Atilla TOROS ile Göç Uzmanlari Mardin Valiliginde temaslarda bulundu. Sayin Genel Müdürümüz ve Göç Uzmanlari ile valilik çalisanlari Mardin Il Göç Idaresi Müdürlügü için tahsis edilen yeri gezdi.  
 
Il Göç Idaresi Müdürlügü ziyareti sirasinda Genel Müdürümüz Sayin Atilla TOROS, Il Göç Uzmanlari ile görüstü ve çalismalar hakkinda bilgi verdi. Ziyaret sonunda Mardin Valisi Sayin Mustafa TASKESEN tarafindan Genel Müdürümüz Sayin Atilla TOROS’a bir plaket sunuldu.

 
Kayıt: 26.11.2015
Güncelleme:6.12.2018
Paylaş


WS05